Kobiecy StartUp Mixer 2016

Posted on Posted in Informacje

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca odbył się Kobiecy StartUp Mixer 2016! W siedzibie Business Link (12.piętro) w Zebra Tower, mieszczącym się przy ul. Mokotowskiej 1 (metro Politechnika) prelekcję o swojej firmie wygłosiło sześć kobiet, m.in. założycielka marki Beauty Management- Joanna Stopyra. Przedstawiła prezentację pt. „SHERO w biznesie . Jak skutecznie dbać o swój Personal PR.” Głównym jej przesłaniem była tytułowa SHERO- silna kobieta, która wie czego chce i nie boi się ryzykować.

Następnie mieliśmy okazję posłuchać twórczyń LuchMapy – strony internetowej i aplikacji pokazującej aktualne menu lunchowe w restauracjach najbliżej lokalizacji użytkownika. Podczas eventu zaprezentowały się 3 startupy z AIPu.

Dancing Międzypokoleniowy to inicjatywa podjęta przez Paulinę Braun, której celem jest zniesienie sztucznej granicy między młodymi, a starszymi ludźmi. Dziewczyna organizuje spotkania międzypokoleniowe, najczęściej w formie dyskotek w znanych warszawskich klubach i nie tylko, gdzie na parkiecie tańczą, dziadkowie ze swoimi wnukami. Fenomenem jest to, że najczęściej DJ są osoby 70+ m.in. DJ Vika.

Kolejnym startupem prezentującym swój potencjał był Five Sisters Project– gorsety waist trainers, które nie tylko modelują sylwetkę, ale tez podczas ćwiczeń pozwalają szybciej i skuteczniej pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i zachować poprawną postawę ciała.

Ostatnią prelegentką była Anna Maksymenko, pomysłodawczyni Mercurius, która w swoim projekcie wykorzystuje nowe technologie. Atmosfera była bardzo przyjazna.

Na spotkaniu pojawiło się ponad 70 osób. Firmą wieczoru został Dancing Międzypokoleniowy, czego można było się spodziewać z uwagi na m.in. niezwykłą publikę, która przyjechała wspierać Paulinę. Jednym z organizatorów był Kacper Różyński.

Całą relację z wywiadem przeczytacie tutaj.

Startup1Start up

Joanna Wojciechowska